Божинов влезе като резерва при класическа победа на Верона

снимка: SPORTA.BG

Валери Божинов игра 10 минути за Верона при класическата победа на своя клуб с 3:0 при гостуването на Варезе в мач от 6-ия кръг на Серия Б. Българският нападател влезе като резерва в 80-ата минута на мястото на ветерана Даниеле Кача, който отбеляза и трите гола за Верона.

Резултатът бе открит в 36-ата минута, когато Ланер намери чудесно Кача, той надбяга лошо подредената защита на домакините и прати топката в мрежата за 1:0.

След почивката паднаха още два гола във вратата на домакините. Първо в 49-ата минута Кача разстреля вратаря на Варезе с изстрел от около 40 метра, а след това оформи и своя хеттрик с попадение в 75-ата минута.

В 84-ата минута пред Валери Божинов се откри отличен шанс да направи разгрома на домакините пълен, но за негово съжаление той пропусна.

След тази победа Верона се изкачи на 3-то място във временното класиране на Серия Б с актив от 12 точки. Лидер е Сасуоло с 16 точки, следван от Ливорно с 13.