12-ият в Чемпиъншип изхвърли Евертън - вижте всички резултати от Карлинг Къп

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът от Чемпиъншип Лийдс Юнайтед за пореден път показа, че може да шокира всеки отбор. В студената вечер на „Елънд Роуд" Евертън, който се намира на трета позиция в Премиър лийг, загуби с 2:1 и бе изхвърлен рано-рано от борбата от битката за Карлинг Къп.

Лийдс, който се намира едва на 12-о място във втория ешалон на английския футбол, започна вихрено срещата и още в 4-ата минута поведе в резултата. Ейдън Уайт получи топката на няколко метра пред наказателното поле, проби и с прецизен удар с левия крак преодоля Ян Муха, който замени в тази среща титуляра тим Хауърд.

В добавеното време на първата част домакините бяха близо и до второ попадение, когато Бекио стреля силно с глава след центриране, Муха успя само да отклони топката, но на голлинията бе застанал Найсмит, който успя да изчисти преди коженото кълбо да се окаже за втори път в мрежата на "карамелите".

През второто полувреме се появиха Йелавич, Пиенар и Фил Невил до 65-ата минута, но това не попречи на Лийдс да стигне до втори гол. Остин си спечели пряк свободен удар, който бе изпълнен от Диуф. Топката рикошира на два пъти, за да се озове в краката на Остин, който успя от близо да реализира - 2:0 и „Елънд Роуд" предвкусваше победата.

В 82-ата минута Пиенар центрира от свободен удар, Аничебе успя да отклони към Дистен, който с глава успя да намали резултата до 2:1 - "карамелите" имаха шанс да пратят двубоя в продължение.

Евертън стигна до две добри ситуации, след които играчите на Мойс искаха да бъде отсъдена дузпа. Първо в 85-ата минута Фелайни стреля мощно, а топката срещна гръдния кош на Пиърс. Белгиецът искаше дузпа, но коженото кълбо не докосна ръката на защитника.

В 90-ата минута пък имаше очевиден фаул срещу Аничебе в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията и в крайна сметка Лийдс удържа своя съперник и се класира напред.