Божинов с официален дебют, но едва за 5 минути

снимка: hellas1903.it

Българският нападател Валери Божинов официално дебютира за своя нов отбор Верона, след като в домакинския мач на тима си влезе като резерва в 88-ата минута, като това му позволи да запише около 5 минутки в игра, като добавим и даденото от съдията продължение.

Това бяха и първи изяви на Божинов на футболния терен от края на миналия сезон в италианското Калчо, след като през лятото той си намери трудно нов отбор, а от португалския гранд Спортинг не искаха и да чуват неговото име.

Иначе, Верона спечели с 2:0 дербото на кръга в Серия Б, като отбеляза по един гол в двете полувремена на срещата.

Още в 9-ата минута хубава атака на домакините завърши с подаване на Емануел Бенито към Симон Ланер, който от своя страна успя да преодолее вратаря на гостите - 1:0 за Верона на стадион "Марк Антонио Бентегоди". В началото на втората част пък футболист на домакините бе съборен в наказателното поле, а отсъдената дузпа бе реализирана от голмайстора на отбора Хосе Игнасио Гомес Талеб в 51-ата минута.

Божинов пък се появи на терена в самия край, като замени втория нападател в схемата на отбора - Даниеле Качия. Българският нападател не е играл футбол през това лято, като на това се дължи сегашният му статут на резерва, който много скоро може да се промени.

В класирането на Серия Б Верона заема 4-о място с 5 точки, като тимът от града на Ромео и Жулиета има 1 победа и две равенства. Лидер е Варезе със 100%-ов актив от точки след три изиграни двубоя.