Божинов отново изтърка пейката на Лече

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Валери Божинов отново не записа нито една минута за своя клубен тим Лече, който днес достигна до равенство 1:1 при домакинството си на Палермо в среща от 28-ия кръг на италианската Серия А.

Божинов бе оставен на резервната скамейка от своя старши-треньор Серсе Козми, като така и не се появи в игра до последния съдийски сигнал на двубоя.

Иначе домакините от Лече откриха след само 6 минути игра на "Виа дел Маре", след като Давид Ди Мекеле отбеляза от дузпа, а в 17' "жълто-червените" останаха и с човек по-малко. Изгонен от игра бе Масимо Одо, като две минути преди това сициалианците бяха възстановили равенството, благодарение на точното попадение на Муньоз.

В края на първото полувреме Палермо също остана с човек по-малко на терена, след като червен картон получи аржентинецът Николас Бертоло.

Лече продължава да заема място в зоната на изпадащите на италианския елит, изоставайки на 5 точки от спасителното 17-о място, където е друг от бившите отбори на Валери Божинов - Парма. Палермо пък е 10-и с актив от 35 точки.