Божинов и Лече не успяха да спрат устрема на Наполи (видео)

Отборът на Наполи постигна втора поредна победа в Серия А след като надделя с 2:0 като гост на тима на Лече в среща от отложения 33-и кръг на италианското първенство.

Както е известно този кръг на Апенините бе отложен заради трагичната кончина на футболиста на Ливорно Пиермарио Морозини.

Българинът Валери Божинов се появи в игра като резерва в 70-та минута, но не успя да помогне на своя тим за нещо повече в този мач. В последната минута българина навлезе в наказателното поле след хубав самостоятелен пробив, но бе изтласкан от защитниците към аутлиниятa и загуби топката.

По този начин тима на Лече прекъсна добрата си серия от 6 поредни мача без загуба. Тима на Божинов обаче продължава да е застрашен след последните резултати като се намира под чертата, където са изпадащите отбори. Лече има 35 точки с 1 по-малко от тима на Дженоа, който по-късно излиза срещу Милан на „Сан Сиро".

Наполи пък се намира все по-близо до заветната цел за класиране в Шампионска лига. В момента Кавани и компания заемат 4-то място с актив от 54 точки и са само на точка зад третия в класирането Лацио.

Иначе срещата на стадион „Виа дел Мар" започна с натиск на гостите от Наполи. Марек Хамшик откри резултата още в петата минута след като засече центриране на Гьокхан Инлер.

В началото на втората част гостите нанесоха втория си удар след страхотна контраатака, която изведе Кавани на добра позиция и уругваецът не сбърка за 2:0. В последните минути Лече имаше териториален натиск, но така и не стигаше до голови положения.

В следващия кръг Лече приема тима на Парма, докато Наполи гостува на Рома.