Боян Прашникар напуска треньорския пост в Енерги (Котбус)

снимка: bundesliga.de

Наставникът на българските национали Димитър Рангелов и Станислав Ангелов в германския Енерги (Котбус) - Боян Прашникар, най-вероятно ще напусне поста си в немския клуб, независимо от резултата във втория бараж за оставане в Бундеслигата срещу Нюрнберг утре.


Енерги загуби с катастрофалното 0:3 на собствен терен в първата среща, с което сведе шансовете си за оставане в елита почти до минимум.


„Анализирахме внимателно изминалия сезон и дискутирахме дали има смисъл да продължим съвместната си работа и занапред", заяви президентът на клуба Улрих Лепш.


„За да можем да дадем на Енерги шанс за ново начало, Боян Прашникар поиска от нас контрактът му с клуба да бъде прекратен. Ние уважихме неговото решение."


56-годишният словенец пое юздите в Енерги през септември 2007 г.