Ботев тресна Гълъбово в спаринг

Ботев Пловдив се наложи с 2:0 над Ботев Гълъбово в контролна среща. Двубоят се игра на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912". Участие в спаринга взеха множество юноши от формацията до 19 години, както и роденият през 1999 година офанзивен футболист Запро Динев.

"Канарчетата" стартираха много активно срещата и още в 10-ата секунда Вутов бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен. Минута по-късно Перейра стреля от границата на наказателното поле, а отново стражът се намеси отлично и спаси.

В следващите минути гостите поизравниха играта и чистите голови положения липсваха. В средата на полувремето двата тима размениха по един точен удар, а вратарите спасиха изстрелите.

В 29-ата минута играч на тима от Гълъбово получи отличен извеждащ пас зад гърба на "жълто-черната" отбрана и пробва удар, но притичал защитник се хвърли на шпагат и изби. В 33-ата минута Радослав Терзиев и Диого комбинираха пред наказателното поле на Гълъбово и последва пас към Вутов, който стреля, а защитник блокира удара.

На почивката наставникът на "канарчетата" извърши четири смени. В игра се появиха Мартин Димитров, Кристиан Димитров, Благовест Данчев и Иван Василев, докато терена напуснаха Иван Чворович, Пиргов, Слави Шопов.

В 51-ата минута Мартин Димитров се намеси отлично, отразявайки удар от средна дистанция. В 54-ата минута "канарчетата" откриха резултата, след като Шопов пусна прекрасен извеждащ пас към Запро Динев, който прати топката покрай вратаря, а Иван Василев на шпагат вкара кълбото в мрежата за 1:0.

4 минути по-късно Запро Динев бе близо до това и да се разпише, но останал сам срещу вратаря стреля в тялото му. В 62-ата минута Вутов пробва техничен удар в далечния ъгъл, а стражът на гостите спаси.

Последваха минути, в които двамата наставници извършиха редица промени в съставите си. В 85-ата минута "жълто-черните" стигнаха до втори гол. Вутов пусна пас наляво към Димитър Тонев, който залъга играч в "червено" и центрира остро, а защитник прати топката в собствената си врата - 2:0.

В последната минута на срещата Димитър Тонев фаулира нападател на гостите в наказателното поле на "канарчетата", а главният съдия Неделчо Гаджалов отсъди дузпа за тима от Гълъбово. Мартин Димитров обаче отрази удара от бялата точка и по този начин запази мрежата си суха.