Ботев срази Локомотив и изравни баланса в Дербито на Пловдив

Ботев (Пловдив) продължи солидното си представяне в А група и зарадва феновете си в „Коматево“ с победа 2:0 в градското дерби срещу Локомотив, с което бе открит предпоследния кръг от първия дял на първенството.

Офанзивната схема на Велислав Вуцов имаше позитивен ефект върху представянето на домакините, които с втората си добра ситуация през първото полувреме откриха резултата. Лъчезар Балтанов отправи силен удар в наказателното поле, Божидар Стойчев го отрази, но не получи подкрепа от бранителите и при добавката непокритият Цветелин Чунчуков се разписа за 1:0.

Капитанът Цветков, който бе поставен зад гърба на нападателите Александър Колев и Чунчуков, реализира за 2:0 в 56-ата минута – 6-ти гол в 9 мача от А група за най-опитния футболист в състава на „канарчетата“.

Гостите така и не застрашиха сериозно вратата на съперника си, докато още преднината им не бе комфортна. С изключение на суматоха в наказателното поле на Ботев още в първите секунди на срещата, предизвикана от грешка на Адам Стаховяк, Локомотив създаде положение едва в 85-ата минута.

Тогава бранител на Ботев трябваше да чисти от голлинията, но пък след това домакините създадоха контраатака и дори нацелиха гредата. Йордан Христов и Лъчезар Балтанов пък пропиляха добри възможности да отбележат още голове в мрежата на Стойчев, а Алекс Колев с глава предизвика добра намеса от страна на вратаря на „смърфовете“.

И двата отбора имаха претенции за дузпа в по едно положение, но повторенията по-скоро защитиха решението на арбитъра да не посочва бялата точка. Играта след почивката често бе накъсвана и Станислав Тодоров показа цели 8 жълти картона, което допринесе за липсата на по-опасни ситуации пред двете врати.

Ботев се изравни по актив (18 точки) с Лудогорец и Берое, които участват в другите две дербита от кръга и има вероятност да загубят точки. Шампионите гостуват на Левски, а Берое приема лидера ЦСКА.

Локомотив остава на 10-та позиция с 6 точки – 2 по-малко от Марек и 1 повече от Славия, която при победа над Хасково ще прати „смърфовете“ на незавидното предпоследно място.

Ботев изравни градския си съперник по победи в Дербито на Пловдив – и двата тима вече са с по 35 успеха, а равенствата са 27, докато головата разлика е 120:118 за Локомотив. „Смърфовете“ вече шест поредни двубоя нямат отбелязан гол, като за последно чрез Бирсент Карагарен порази мрежата на шампиона Лудогорец.