Ботев шамароса Берое за кеф на Левски

Ботев надви Берое в Битката за Тракия с 2:1 в Коматево. "Канарчетата" нямаше за какво да играят (те не могат да мръднат от петата позиция в класирането), освен за честта си. И я защитиха подобаващо.

Поражението на заралии до голяма степен слага край на мечтите им за евроучастие. Те трябва да додрапат до третото място, което дава право на домакински бараж за Европа. Там обаче се намира Левски - с 2 точки повече от Берое, а и с мач по-малко. Припомняме, че Локо (Пд) също мечтае за Лига Европа през въпросния бараж.

Тази вечер в Коматево домакините играха разкрепостено и през цялото време владееха инициативата. Гостите предпочитаха да се зашитават и да изритват безидейно топката. Такъв отбор не бива да представлява България на запад от Калотина.

Бултрасите пък се забавляваха с обиди към дразнителя Мартин Камбуров. Именно легендата на Локомотив обаче даде аванс на Берое в резултата. Той реализира единственият добър шанс за своя тим през първото полувреме. Камбура излезе сам срещу вратаря Кайзер и копна топката майсторски.

През втората част Ботев се хвърли в атака и това доведе до желан ефект. Два гола на Жоао Пауло в началото и в края на полувремето подлудиха от кеф около 700 привърженици на "канарчетата". И двете попадения бяха много красиви. Първото след супер удар извън наказатеелното поле, а второто - след чудесно подаване на Неделев и хладнокръвен завършек на бразилеца.

Съдията Николай Йорданов имаше доста работа. През втората част той вдигна и два червени картона. Първо Карлос Охене от Берое бе изгонен заради втори жълт картон. После пък Густаво Афонсо изрита зверски в главата Матеус Леони и видя директно червения цвят.