Ботев се справи с Локо (Сф), Неделев блести с два гола

Новакът във Виктория ФП Ботев (Пловдив) продължава с чудесното си представяне след завръщането си в елита на българския футбол и записа 5-ата си победа през настоящата кампания.

В слънчевия следобед на стадион „Христо Ботев" "канарчетата" демoнстрираха класа срещу Локомотив (София) и победиха с 2:0. В герой на срещата се превърна Тодор Неделев, който с два гола от далечно разстояние в 51-ата и 66-ата минута осигури победата за тима на Ферарио Спасов.

Благодарение на победата домакините се бетонираха на третата позиция в класирането с 16 точки, докато "железничарите" са 10-и с 9 точки.

Ботев започна по-добре срещата и в самото начало Станислав Костов се оказа сам срещу Галев, като вратарят не успя да се намеси добре при удара. Топката отново се озова в краката на бившия нападател на ЦСКА, но вратарят отново надделя. В 5-ата минута отново той проби в наказателното поле, но нямаше кой да засече подаването му.

Постепенно „железничарите" изравниха играта и в 14-ата минута Бранеков можеше да отбележи след грешка на Шестакус при корнер, но стреля изключително неточно.

В 21-ата и 22-ата минути последваха и най-добрите положения пред двата отбора за първото полувреме. Първо Неделев центрира по перфектен начин към Иван Цветков, който от 6 метра не успя да преодолее Галев. Минутка по-късно Кристиан Добрев можеше да се разпише с глава, но за голямо негово съжаление стреля в горната греда.

До края на първите 45 минути Неделев от Ботев и Велев от Локомотив пробваха далечни удари, но без особен успех.

В 51-ата минута домакините в крайна сметка успяха да поведат, след като Тодор Неделев получи възможност да стреля от пряк свободен удар. Той стреля много добре от около 18 метра и препарира Галев за 1:0.

Вендер можеше да покачи резултата в 65-ата минута, но отново Галев се оказа печеливш в сблъсък с играч на „канарчетата", избивайки удара на резервата. Минута по-късно обаче Ботев все пак стигна до гола на успокоението, след като от 16 метра отново Неделев стреля изключително мощно и за втори път в срещата успя да вкара на столичните "железничари" - 2:0 за новака в „А" група.

До края на срещата домакините можеха да направят победата си още по-категорична, но Иван Цветков не успя да се възползва от няколко удобни положения и резултатът остана непроменен - 2:0.