Ботев превзе Мездра с гръм и трясък

снимка: botevplovdiv.bg

Финалистът от миналата година Ботев Пловдив се класира безпроблемно за 1/8-финалите на турнира за Купата на България, след като днес воденият от Велислав Вуцов отбор прегази с 4:0 домакина Локомотив Мездра в мач от 1/16-финалите на надпреварата.

"Канарите" не срещнаха никакви трудности на стадиона в гр. Мездра и категорично си проправиха път към следващата фаза, макар и на почивката резултатът да бе равен - 0:0.

През вторите 45 минути обаче Ботев се развихри, а Ивайло Сайков допусна цели четири безответни попадения във вратата на Локомотив.

И през първата част Ботев бе по-добрият тим на терена, въпреки, че до попадение във вратата на домакините така и не се стигна. На няколко пъти пловдивчани бяха близо до откриване на резултата, но по чудо тимът от Мездра запази вратата си суха.

Всичко обаче се промени през втората част, когато Ботев се развихри и наниза четири гола във вратата на Локо.

Начало на голеадата даде ветеранът Иван Цветков, който се разписа за 0:1 след час игра. Нападателят на Ботев остана непокрит в малкото наказателно поле и нямаше как сбърка.

Само осем минути по-късно "канарите" до голяма степен решиха всичко, бележейки и втори гол в мрежата на Локомотив. Мариян Огнянов стреля от статично положение, а щастлив рикошет съвсем не остави шансове на Ивайло Сайков - 0:2.

Между 80' и 84' Ботев успя и тотално да довърши своя съперник. Александър Колев покачи на 0:3, а малко след това Серкан Юсеин оформи крайното 0:4, възползвайки се от нова лоша игра в защита на домакините.