Ботев (Пловдив) сломи безидейна Славия

Ботев (Пловдив) се наложи над Славия с 2:0 и завоюва своята трета победа в А група. Головете за "канарчетата" вкараха Томаш Иршак в 14-а минтута и Лъчезар Балтанов в 53-а минута.

Ботев бе по-добрият отбор през целия двубой и заслужено се поздрави с успеха, докато славистите така и не показаха достатъчно качество, за да измъкнат нещо на стадиона в "Коматево".

Срещата бе първа домакинска за пловдивчани пред публика, след като те изтърпяваха наказание от три мача пред празни трибуни заради изцепките на феновете им по време на финала за Купата на България през май.

Интересен факт е, че в 68-а минута срещата бе прекратена за около 13 минути, след като над Пловдив се изви силна буря и съдията Ивайло Стоянов сметна за удачно да прибере футболистите в съблекалните. За щастие лошото време бързо се размина и позволи на двубоя да бъде доигран.

С победата Ботев (Пловдив) заема четвърто място в класирането с 11 точки, но е с мач повече от Левски и Литекс, които се срещат по-късно тази вечер.

Славия продължава с колебливото си представяне и вече е на 10-о място само с 5 точки, колкото има и Черно море.

4109405

Ботев започна срещата доста по-добре, подкрепян горещо от своите фенове и след няколко опасности пред Георги Петков резултата бе открит в 14-а минута от Томаш Иршак. Домакините направиха добра контраатака, Мариян Огнянов намери Томаш Иршак в наказателното поле и той не сгреши за 1:0.

В 21-а минута Александър Колев стреля с глава, но топката профуча над вратата, а в 31-ата Фернандо да Силва отправи първия по-сериозен удар към вратата на Адам Стаховяк, но и той не сполучи да намери целта.

В самия край на първата част Алекс Колев отново стреля опасно с глава, но отново неточно.

Ботев започна силно и втората част и в 53-а минута резултата бе удвоен. Отново Огнянов асистира след добро центриране от ъглов удар, а Лъчо Балтанов бе оставен непокрит от бранителите в бяло и направи резултата 2:0.

4109408

"Канарчетата" продължиха да са по-настоятелни в своите атаки, а това не секна дори след краткото прекъсване на срещата. В 70-а минута те бяха близо до трети гол, но Алекс Колев удари гредата след нов добър удар с глава.

В 73-а минута дебют за новия си тим направи бившия футболист на Литекс Момчил Цветанов, а Славия така и не успя да сътвори нещо кой знае колко сериозно пред Адам Стаховяк, въпреки рехавите опити за натиск в края на срещата.

Най-доброто положение за Славия дойде в последните секунди, когато Фернандо да Силва стреля много опасно, но топката мина покрай гредата, а нямаше и негов съотборник наоколо, който да я засече.