Ботев (Пд) изми срама от разгрома с хубав обрат срещу Ростов

снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) изми срама от загубата с 1:7 от Слован Либерец, след като в последната си контрола от лагера в Кипър записа престижен успех с 3:2 с елитния руски тим Ростов.

Срещата бе изключително динамична, като Педро (6) даде аванс на "канарчетата", но Гацкан (36) и Кириченко (48 от дузпа) обърнаха резултата в полза на руския тим. Вандер Виейра от дузпа изравни 7 минути по-късно, а резервата Павлов (89) донесе успеха на тима от Пловдив.

Така Ботев успя да завърши лагера си в Кипър с престижна победа срещу класен съперник, а в същото време показа характер и не се даде на коравия руски тим. "Канарчетата" ще почиват до утре, когато отборът се прибира в България.

Двубоят започна ударно за възпитаниците на Мъри Стоилов, които още в 6-ата минута зарадваха своя треньор със страхотна атака - Вандер изведе чудесно Педро на добра позиция, а нападателят бе съобразителен и с точен удар в долния десен ъгъл откри резултата.

Това даде още по-голям импулс в играта на "канарчетата", които продължиха да атакуват изключително успешно, но Станислав Костов, Галчев и Грънчаров пропуснаха отлични ситуации за своя тим.

След средата на полувремето обаче настъпи отпускане и Курбанов бе близо до гол в 36-ата минута, но след рикошет топката излезе в аут в корнер. След него обаче защитата на Ботев заспа и Гацкан надскочи всички и с глава изравни резултата. Галчев малко преди края на първата част можеше да вкара, но Плетикоса показа отлична класа и успя да избие в корнер.

Още 3 минути след 15-минутната почивка съдията отсъди дузпа за нарушение на Споркел срещу руски футболист. Кириченко застана зад топката и беше точен за 1:2. В 49-ата минута отново той беше точен, но страничният рефер беше вдигнал флага си за засада.

5 минути по-късно съдията отново посочи бялата точка, но този път в полза на българския тим заради нарушение срещу Иван Цветков. С изпълнението се нагърби Вандер и хладнокръвно реализира, изравнявайки отново резултата - 2:2.

Ростов обаче продължи да бъде по-активният отбор, а удар към Стеховяк мина на сантиметри от страничната греда. От своя страна единствено Йордан Христов застраши руския тим, който нацели и греда в 80-ата минута чрез Кириченко.

При една от последните атаки в мача резервата на Ботев Павлов получи отличен пас в наказателното поле и шутира мигновено, но вратарят спаси. За негово съжаление, топката рикошира в негов съотборник и влетя неспасяемо в мрежата, позволявайки на "канарчетата" да измъкнат победа в последната си зимна проверка.