Ботев изчисти терена за бразилска самба в Коматево (СНИМКИ+ВИДЕО)

Лудогорец наказа Ботев (Пловдив) с 3:1 в отложен двубой от 22-ия кръг на Първа професионална лига. По програма срещата трябваше да се изиграе вчера от 17:30 ч. в Коматево, но бе изместена с 24 часа заради натрупалия сняг на стадиона. Ботевистите пък изчистиха терена само за да претърпят поражение от демонстриралия красив футбол отбор на Димитър Димитров.

Клаудиу Кешеру откри резултата за гостите още от съблекалнята, а Върджил Мисиджан удвои аванса на шампионите. Диого Кампос успя да върне едно попадение за „канарчетата“ и да им даде криле за обрат. Съдията пък подмина дузпа за домакините и не отсъди редовен гол на гостите, преди Иван Чворович да осъществи абсолютна глупост в наказателното си поле и да остави Анисе да вкара трети гол за Лудогорец.

Гостите започнаха ударно двубоя, като поведоха още в 5-ата минута. Абел Анисе бе изпуснат по десния фланг и спринтира до аут линията, след което центрира в пеналта. Там Клаудиу Кешеру изпревари изостаналия Терзиев, за да наниже топката с глава зад гърба на Иван Чворович.

В 20-ата минута удар на Анисе премина малко над вратата на Ботев, а само 2 минути по-късно спорна ситуация ощети „орлите“. Кешеру бе изведен зад отбраната на „канарчетата“ и вкара топката във вратата, но страничният рефер отсъди засада. На повторенията се видя с ясно око, че румънският таран е в чиста позиция, но, така или иначе, никой от щаба на Лудогорец не забеляза и не тръгна да претендира за попадение.

В 23-ата минута падна и първата голова ситуация за Ботев в мача. Неделев центрира, а Пламен Димов стреля с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.

Пет минути по-късно Лудогорец удвои своя аванс след прекрасно попадение на Върджил Мисиджан. Холандецът направи двойно подаване с Кешеру, измъкна се от опеката на пазача си и стреля от дъгата на наказателното поле. Топката профуча до гредата на Чворович и се оплете в мрежата за 2:0.

В 30-ата домакините имаха огромни претенции за дузпа, след като Густаво Афонсо бе препънат от бранител на гостите. Главният съдия Ивайло Стоянов обаче остана безмълвен и играта продължи. Така или иначе, Ботев успя да намали пасива си само минута по-късно. Серкан Юсеин стреля от далечна дистанция, а Ренан отрази удара. Стигна се обаче до центриране отдясно, което намери Диого Кампос в пеналта и колумбиецът отбеляза с глава за 1:2.

Тимът на Николай Киров вече мислеше как да обърне резултата през второто полувреме, когато в добавеното време на първата част Иван Чворович направи хубав подарък на бившите си съотборници. Вратарят на Ботев излезе да лови центриране на Вандерсон от десния фланг, но изпусна топката пред себе си и позволи на Абел Анисе да накаже бившия си тим с удар на празна врата за 3:1.

Головите ситуации пред двете врати замряха в първите минути на втората част, след като валяха една след друга през първото полувреме. В 61-ата минута Лудогорец пропиля 100-процентов шанс за попадение, след като изстрел на Клаудиу Кешеру се отби в гредата на Чворович. В 69-ата Стивън Петков отговори с изстрел от другата страна, но кълбото профуча встрани от целта.

В 77-ата минута 4-ма играчи на гостите останаха срещу двама от Ботев, но Мисиджан се забави и изстрелът му бе отразен от Чворович. Това се оказа и всичко по-интересно в двубоя, като "канарчетата" не успяха да достигнат до нищо след почивката.

След успеха в Коматево родният шампион дръпна с 3 точки на върха в класирането пред най-близкия преследвач ЦСКА-София. „Орлите“ имат 54 пункта, докато „червените“ са с 51, след като се издъниха у дома срещу Черно море (0:0). След отпадането от Милан в Лига Европа тимът на Херо ще се съсредоточи изцяло в преследване на седма поредна титла и до момента е на правилния път. Ботев пък остава 5-и с 32 пункта – на 8 от четвъртия Берое.