Бостън удари Торонто в дербито на деня в НБА със 103:96

галерия:

снимка: news.yahoo.com

Отборът на Бостън Селтикс спечели дербито в поредния кръг на редовния сезон на НБА срещу тима на Торонто Раптърс. „Келтите" се наложиха в собствената си зала „ТД Гардън" със 103:96, като най-резултатен за успеха бе крилото Рей Алън, който завърши мача с 23 точки и 4 асистенции.

 

С 16 точки и 6 борби се отчете Рашийд Уолъс, а гардът Тони Алън реализира 14, улови 5 борби и направи 7 асистенции. За гостите от Канада звездата Крис Бош завърши мача с 25 точки и 9 борби, а аржентинският център Андреа Барняни вкара още 21 точки.

 

Така Бостън остава втори в Източната конференция с 24 успеха и едва 8 поражения от старта на надпреварата. За Торонто пък това е 18-а загуба, като тимът заема шесто място в същата конференция.