Бостън отчая Рейнджърс, Сан Хосе изравни на шампиона

Бостън Бруинс са само на 1 мач от класиране на финала на Източната конференция, след като осъществиха обрат от 0:1 до 2:1 в последната третина на гостуването си на Ню Йорк Рейнджърс и вече водят с 3:0 победи в полуфиналната серия.

Бостън беше по-добрият тим във всичките три срещи досега и единствено великолепното представяне на вратаря на Рейнджърс Хенрик Люндквист запазваше интригата до самия край на 60-те минути.

Именно страхотните спасявания на шведския страж помогнаха на Рейнджърс да елиминират Вашингтон Кепитълс в предишната фаза, но сега срещу Бруинс шведът не получава достатъчно подкрепа от полевите си съотборници.

3:31 минути преди края на редовното време Даниел Пайле реализира победното попадение за Бостън, което развали настроението на близо 18-те хиляди зрители в „Медисън Скуеър Гардън".

3:10 минути след началото на последната третина пък Джони Бойчук с 4-ия си гол в плейофите изравни резултата на 1:1. Преди това в 3:53 на втората част Тейлър Пят бе открил резултата в полза на домакините.

Люндквист направи цели 34 спасявания - 10 повече от колегата му на другата врата Туука Раск, което нагледно показва стратегията на двата тима. Въпреки че бяха домакини и имаха предимство в резултата през втората част, Рейнджърс не успяха да се възползват от инерцията си на леда и разчитаха прекалено много на вратаря си да ги спаси, както беше в предишните серии в Вашингтон.

В заключителната минута на мача Люндквист се отправи пък скамейката, за да може да влезе шести полеви играч в състава на „рейнджърите", но дори с това числено предимство те не успяха да отправят удар към противниковата врата.

На Запад Сан Хосе Шаркс надвиха с 2:1 действащия шампион Лос Анджелис Кингс и изравниха полуфиналната серия на 2:2 победи.

„Акулите" поведоха още в 6-ата минута на първата третина чрез Брент Бърнс, а в 4-ата на следващата част от положение „пауър-плей" се разписа Логан Кутуре.

Майк Ричардс намали на 2:1 в средата на последната третина, но натискът на гостите в края не доведе до нужното им изравняване.

Така Сан Хосе изравни серията на 2:2, а в другия полуфинал на Запад Детройт води на Чикаго с 2:1 победи.

На Изток Питсбърг води на Отава с 2:1, а Бостън е единственият отбор с перфектен актив от три мача.

Утре сутрин от 02:30 часа българско време ще се изиграе 4-ата среща между Отава и Питсбърг.