Борусия (М) обърна Нюрнберг

снимка: borussia.de

Борусия Мьонхенгладбах победи гостуващия Нюрнберг с 3:1 в мач от 12-ия кръг на германското футболно първенство.

Възпитаниците на Люсиен Фавр стигнаха до третия си пореден успех в Бундеслигата с три попадения в последните 20-ина минути на мача, за да се изкачат на четвъртото място във временното класиране с 22 точки.

Лидер е шампионът Байерн Мюнхен с 32 точки, пред Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен с по 28 точки. Нюрнберг остана на дъното със 7 точки и без успех от началото на сезона. Домакините имаха проблеми в атака в дълги периоди от мача.

В 21-ата минута швейцарският национал Йосип Дръмич даде аванс на гостите с удар от наказателното поле след добро подаване на Хироши Кийотаке. Баварците продължиха да играят солидно, но в последната четвърт от срещата рухнаха.

Хуан Аранго изравни в 72-ата минута с удар от 23 метра, а три минути по-късно домакините поведоха, след като 18-годишният юноша Никлас Щарк отклони в собствената си врата центриране от фаул в пеналта на Аранго.

Патрик Херман завърши обрата с трети гол в 87-ата минута след подаване на Кристоф Крамер.