Борусия (Д) се подигра със Зенит в Русия

Борусия (Дортмунд) почти сигурност се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига, след като в Санкт Петербург разгроми с 4:2 Зенит в първи мач между двата отбора от осминафиналите в турнира.

Още до 5' Мъхитарян и Ройс донесоха солиден аванс от 2 гола на своите, но все пак в 57' Шатов намали. Роберт Левандовски отбеляза още два гола в полза на "жълто-черните" в 61' и 71', а Хълк от дузпа в 67' вкара втория гол за домакините.

Руският гранд обаче изигра много слаб двубой, като най-вече в защита тимът изглеждаше безпомощен при липсата на Хубочан. Нето, който игра на негово място, се представи далеч от желаното ниво.

Борусия (Д) пък е 5-ият пореден гост, който печели мача си в Шампионска лига. Преди миналогодишния финалист победи далеч от дума постигнаха Атлетико, Барселона, Байерн и ПСЖ.

Следващият двубой между Зенит и Борусия е на "Сигнал Идуна Парк" е в средата на март.

4068987

Двубоят почна повече от кошмарно за домакините, които допуснаха много грешки в защита, които доведоха до два гола в самото начало, а като по чудо гостите не реализираха още попадения.

В 4' Марко Ройс проби през центъра, надигра няколко футболисти и стигна до наказателното поле. Там, топката беше избита от краката му, но Мъхитарян беше наблизо и от 10 метра реализира безпроблемно.

Само една минута по-късно гостите вече водеха с 2:0, след като по дясното крило Шахин проби и центрира в наказателното поле, където Мъхитарян свали за Ройс и нападателят разстреля вратаря на Зенит.

4068988

През първата част домакините така и не създадоха опасно положение пред вратата на Вайденфелер, като единствено Хълк стреля на два пъти, но без каквато и да е опасност за миналогодишния финалист. Ройс, Левандовски и Гроскройц пък пропуснаха да увеличат разликата за немския тим.

Втората част почна с нови грешки в защита на Зенит, като Нето позволи на два пъти Ройс да стреля от опасни позиции, но нападателят не съумя да реализира. В 56' пък срещата стана далеч по-интересна, когато защитата на гостите сбърка фатално. Вайденфелер първоначално се намеси, Рондон уцели гредата, а при третия опит Шатов стреля силно и направи резултата 1:2.

4068990

Безумната защита на Зенит обаче попречи на тима да търси поне равенство, след като Пишчек проби по дясното крило и безпроблемно намери Левандовски пред вратата. Той овладя спокойно и промуши топката под плонжа на вратаря – 1:3 за Борусия.

В 67' се стигна до спорна дузпа в полза на Зенит, след като Фейзулин се вряза в защитата и се строполи на земята. Хълк стреля безпощадно за 2:3, но в 70' поредната прекрасна атака на гостите завърши с извеждащ пас на Ройс към Левандовски и гол на поляка – 2:4.

4068984

До края на двубоя Зенит стигна до няколко опасни центрирания, но нищо по-сериозно, което да застраши убедителната победа на Борусия (Д).