Безславен Юнайтед на колене пред Олимпиакос

Олимпиакос поднесе най-голямата изненада в осминафиналите на Шампионска лига, след като гръцкият хегемон удари с 2:0 абсолютния фаворит Манчестър Юнайтед у дома и направи сериозна крачка към изхвърлянето на английския шампион още в първата фаза на елиминациите.

Домакините отбелязаха по един гол през всяко от двете полувремена. Първо в 37' Домингес успя да отклони удар на свой съотборник в мрежата зад Де Хеа, а в началото на втората част Кемпбъл с удар от 25 метра препарира испанеца за 2:0.

„Червените дяволи“ пък имаха едва две по-опасни ситуации в своя полза, но в 82' Ван Перси стреля над вратата от около 4 метра.

Манчестър Юнайтед допусна първата си загуба срещу Олимпиакос в Шампионска лига, като до момента двата отбора бяха изиграли 6 двубоя, в които английският гранд беше допуснал само 2 гола.

4069000

За Кемпбъл това беше и първи гол в турнира след 4 мача, а интересен факт е, че той е собственост на Арсенал.

Така, за да се класира напред, Манчестър Юнайтед ще трябва да спечели с поне три гола разлика, или да се надява на чиста победа с 2:0, за да се добере до продължения срещу считания за абсолютен аутсайдер Олимпиакос.

4069001

Двубоят почна колебливо за Манчестър Юнайтед и в 3' Евра получи жълт картон за грубо нарушение. Домакините опитаха няколко удара, които се оказаха неточни, но в 8' Домингес направи 40-метров пробив през центъра и остана сам срещу Де Хеа, но в последния момент Видич с решаващ шпагат парира опасността.

Постепенно „червените дяволи“ излязоха от летаргията и на свой ред осъществиха няколко интересни атаки. Първата реална опасност дойде в 15', когато след корнер Клевръли можеше да отбележи от воле, но топката мина над вратата след неговия удар.

4068998

Перес в 26' пробва късмета си с далечен удар, но топката профуча на сантиметри от страничната греда. Манчестър Юнайтед пък продължаваше да натиска и да владее инициативата, но без да създаде реална опасност.

Събитията на терена се промениха драстично в 37', след като Манчестър Юнайтед пробва контраатака, но топката беше отнета рано. Последва атака на Олимпиакос и опит за удар от далеч на Маниатис, но топката се отби в крака на Домингес и влетя неспасяемо във вратата на Де Хеа.

4069002

До края на полувремето „червените дяволи“ се опитаха да върнат попадението, а Манолас бе близо до това да си отбележи автогол, но топката мина над вратата на домакините – 1:0 на полувремето.

Втората част почна кошмарно за гостите, след като Олимпиакос на няколко пъти осъществи опасни атаки и най-накрая сполучи. Джоел Кембъл получи топката в средата на терена и я плъзна между краката на Карик. От 25 метра той реши да стреля, а коженото кълбо мина покрай плонжа на Де Хеа и влетя в мрежата – страхотен гол и 2:0 за Олимпиакос.

4069003

Последваха смени в състава на Мойс, като на терена се появиха Кагава и Уелбек, но дори това не помогна на тима да създаде нещо опасно. Дори напротив в 66' домакините можеха да вкарат трети гол, но ударът на Перес премина встрани от вратата.

4069005

Мъките на Манчестър Юнайтед продължиха до самия край, но все пак момчетата на Дейвид Мойс имаха шанс да вкарат важен гол като гост. В 82' Ван Перси беше намерен в наказателното поле, преодоля съперников футболист, но от 4 метра стреля високо над вратата.