Борусия (Д) се отлепи от последното място (ВИДЕО)

Финалистът в Шампионска лига през 2013-та Борусия (Дортмунд) вече не е на последното място в класирането на германската Бундеслига, след като спечели дуел с пряк конкурент за оцеляване и записа първи успех за 2015-та година.

Възпитаниците на Юрген Клоп надвиха с 3:0 Фрайбург като гости и показаха признаци на миналото си величие, макар все още да се намират в зоната на изпадащите. Успехът позволи на Борусия да събере 19 точки и да окупира 16-ата позиция в класирането – първата под чертата, като същият актив има и днешната жертва на тима Фрайбург.

На последно място се свлече Щутгарт след очаквано домакинско поражение от Байерн (Мюнхен) с 0:2 в южното дерби.

След като бяха записали пет поредни мача без загуба и още нямаха отбелязано попадение през 2015-та година, на играчите на Клоп им трябваха само 9 минути, за да открият резултата срещу Фрайбург.

Пиер-Емерик Обамеянг сложи топката на крака на Марко Ройс и му предостави шанс с елементарно чукване да я прати в опразнената врата, за да даде ключов аванс на гостите – 0:1.

Националът на Габон се утвърди като най-важната фигура за успеха на Дортмунд, реализирайки следващите две попадения. В 56-ата минута той бе изведен сам срещу вратата от Илкай Гюндоган, който спечели топката в половината на Борусия, но с прецизния си пас откри позиция за стрелба на Обамеянг, чийто изстрел бе безпощаден – 0:2.

Третото попадение бе истинска наслада за окото, след като бе изградено с великолепна многоходова комбинация, започната отдясно. Марко Ройс и резервата Якуб Блашчиковски размениха бързи пасове, след което германската звезда предостави топката на дъгата за Шинджи Кагава. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед моментално я предостави на непокрития в пеналтерията Обамеянг, който с хубав диагонален изстрел по трева подпечата победата на Дортмунд – 0:3.