Борнемут със съдийски подарък за Коледа - вижте скандално зачетения гол (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Борнемут и Уест Хем завършиха наравно 3:3 на "Боксинг Дей" и така направиха Коледата за феновете на английския футбол още по-вълнуваща. Два пълни обрата и красив футбол обаче останаха на заден план, защото в първата минута на добавеното време бе взето едно от най-скандалните решения в историята на Висшата лига.

При резултат 3:2 за "чуковете" Калъм Уилсън успя да отбележи в 91-ата минута и да донесе точката на "черешките". Попадението му обаче бе повече от абсурдно, тъй като първо остават съмнения за засада, а ако флагът на съдията остане долу, то Уилсън вкарва топката в мрежата с помощта на дясната си ръка.

Всичко се случи току пред погледа на реферите, които първо не отсъдиха попадението заради засада. После обаче главният рефер Стюърт Атуел и помощникът му обсъдиха ситуацията и взеха решение да зачетат попадението. Тази абсурдна грешка коства трите точки на Уест Хем и подари една на Борнемут.