Бориело приближи Ювентус до титлата с победен гол срещу Чезена (Видео)

Отборът на Ювентус се приближи с още една огромна крачка към титлата в Серия А.

„Бианкионерите" победиха с минималното 1:0 тима на Чезена като гост, а в същото време тима на Милан се справи също с 1:0 над  Дженоа на „Сан Сиро".

Така разликата от три точки в класирането се запази в полза на Ювентус, а до края остават само четири кръга.

Единственият гол в мача отбеляза Марко Бориело десет минути преди края на мача. В тима на Чезена липсваха бившите играчи на „бианконерите" Адриан Муту и Винченцо Якуинта.

Ювентус започна по-силно срещата и натисна своя съперник още в началните минути на срещата. Още в осмата минута Морас игра с ръка в наказателното поле и гостите от Торино получиха дузпа. Андреа Пирло обаче уцели левия страничен стълб на вратаря Франческо Антониоли.
Ювентус атакуваше много силно, но Матри и Вучинич не успяваха да поразят вратата на домакините.

Черногорският национал стреля много силно с глава, но не уцели вратата. Де Челие също нямаше точност при своя удар. В началото на втората част Матри пропусна много изгодно положение след като вратаря първоначално парира удара му, но топката се устреми леко към вратата и стража успя да я стигне точно на голлинията и да я избие в корнер.

Нападателите на Юве записаха много пропуски и това принуди Антонио Конте да пусне в игра Бориело и Дел Пиеро в 73-та минута. Именно те двамата раздвижиха още повече играта в предни позиции и стигнаха до така важния гол.

Дел Пиеро показа отново своята страхотна класа след като изпрати мощен снаряд от пряк свободен удар, но ветерана Антониоли успя да избие топката в тъч. След изпълнението на това странично хвърляне Вучинич насочи топката с глава към Бориело, който без да чака отправи смъртоносен удар във вратата на Антониоли за 1:0.

Така бившият играч на Милан отбеляза един от най-важните голове за Ювентус в пътя към спечелването на титлата. До края на мача Вучинич и Дел Пиеро можеха да направят победата по-изразителна, но въпреки това се поздравиха с важните три точки.

В следващия кръг тима на Ювентус гостува на Новара в неделя.