Боатенг запази шансовете на Милан след 1:0 над Дженоа (Видео)

Отборът на Милан победи трудно с 1:0 тима на Дженоа на своя „Сан Сиро" в среща от отложения 33-и кръг на Серия А.

„Росонерите" продължават гонитбата с Ювентус, но футболистите на „старата госпожа" постигнаха много важен успех с 1:0 като гости на Чезена. До края на първенството остават само четири кръга, а разликата е три точки в полза на Ювентус.

Дебют начело на Дженоа направи новия наставник Луиджи Де Канио. Единственият гол в мача отбеляза Кевин Принс Боатенг в 86-та минута, а „росонерите" играха с човек повече в последните 20 минути. Футболистите на Милан изнервиха своите привърженици на „Сан Сиро" след като не показаха много силна игра и стигнаха много трудно до успеха.

Алегри заложи на Ибрахимович и Шарауи в предни позиции. През първото полувреме само Мунтари и Шарауи създадоха две-три по-сериозни опасности пред вратата на Фрей, но ударите им не бяха точни. Изобщо през целия двубой Милан имаше само два точни изстрела в рамките на вратата, като единия се оказа достатъчен за победата.

През второто полувреме Милан полека-лека натисна своя съперник, но не стигаше до положения. Алегри пусна в игра Боатенг и Касано в опит да раздвижи атаката на тима.

В 72-та минута Бошко Янкович фаулира Мунтари и получи втори жълт картон. Така ситуацията за гостите до края на мача стана още по-трудна. Златко обаче не успяваше да уцели вратата след като сам си създаваше положения.

Така се стигна до 86-та минута, когато след центриране в наказателното поле Ибрахимович продължи топката към далечната греда, където Боатенг успя да промуши кълбото под вратаря на Дженоа.

Така Милан продължава преследването с Ювентус, но до края остават само 4 кръга.