Бордо нанесе първо поражение на Лион в Лига 1

снимка: girondins.com

Олимпик Лион загуби с 0:2 от Бордо в среща от седмия кръг на Лига 1, с което спря отличната си серия през новия сезон и пропусна да измести Пари Сен Жермен от втората позиция във временното класиране. Домакините от Лион играха далеч по-добре от своите съперници през целия мач, но бяха изненадани на два пъти на контраатака и това доведе до нелепата загуба на точки.

Бордо излезе с петима в защита и затрудни съперника си, който стреля за първи път към вратата чак след изминаването на половин час от мача. Перфектните спасявания на Седрик Карасо, добрата отбрана и отличното изнасяне на топката дадоха резултат за първи път в 65-та минута, когато Людовик Обраняк изведе Беноа Тремулинас за 1:0.

Това разстрои домакините, които допуснаха второ попадение само осем минути преди края, след като Шейк Диабате се възползва от грешка в защитата.

"Срещу този отбор е изключително трудно да се вкара гол, защото те не оставят пространства и трябва да се играе на двойни подавания на късо разстояние. Изисква се огромно търпение за подобно нещо", каза старши треньорът на Лион Реми Гард.

Победата изкачи Бордо на пето място в класирането и "жирондинците" вече са равни по точки с четвъртия Лориен. Лион пък остана трети с точка аванс, а с още една напред е Пари Сен Жермен. Категоричен лидер е Олимпик Марсилия, който спечели шест пъти в седем кръга.