Атлетико Мадрид бие минимално в Каталуния, на 2 точки от Барса

Атлетико Мадрид се приближа на само 2 точки от лидера Барселона, след като в мач от 6-ия кръг на Примера дивисион победи Еспаньол в Каталуния с 0:1.

Единственото попадение в срещата дойде от Раул Гарсия в 30-ата минута, след като се възползва от добро центриране.

Така "дюшекчиите" се изкачиха до 2-ата позиция в класирането и след 5 победи и едно равенство имат 16 точки - 2 по-малко от безгрешната до момента Барселона. Реал Мадрид пък е на цели 6 точки от градския си съперник Атлетико.

Еспаньол пък продължава да се мъчи в 6-и пореден двубой и има едва 1 точка. Това отрежда на каталунците последната 20-а позиция в класирането.

Самият двубой между двата отбора се разви в доста бавно темпо, особено след гола на гостите. Атлетико осъществяваше по-добрите положения, но липсата на Фалкао се усещаше и столичани не успяваха да реализират положенията си.

Това се промени в 30-ата минута, когато многоходова атака в полза на Атлетико завърши с подаване на дясно към Хуанфран. Той реши да центрира в наказателното, където Раул Гарсия се озова между централните защитници на домакините и с глава вкара решителния гол.

През второто полувреме Еспаньол натисна, но единствено Лонго и на два пъти Верду застрашиха Тибу Куртоа, който беше много стабилен в този двубой. От своя страна Антонио Лопес и Родригес се отчетоха с фрапантни пропуски, останали очи в очи в вратаря на Еспаньол.

В крайна сметка обаче в заключителните секунди Тибу Куртоа отново се прояви геройски за своите и осигури трите точки на своя тим.