Бомба под Аязмото, Берое се срина срещу Витоша (СНИМКИ)

Берое сензационно загуби под Аязмото срещу слабака Витоша Бистрица в двубой от 25 кръг на ППЛ с 0:1. Гостите излязоха напред в резултата в 55-та минута чрез Четин Садула, а попадението остана единствено. Никола Маринов и Мартин Маринов дебютираха за „Берое“ в официален мач. След края на срещата мощни викове "оставка" към наставника Александър Томаш огласиха Стара Загора. Амбициите на клуба задължително да играе в Европа вече са доста компрометирани, защото Ботев е с едни гърди пред Берое.

Преди началото на двубоя „Берое“ заемаше пета позиция в класирането с 42 точки в своя актив, докато гостите от „Витоша“ бяха 11-ти с 22 пункта.

В 8-та минута Стефан Христов получи топката на дъгата и стреля, но Перниш улови.

В ответната атака Василев нахлу в пеналта и предостави за Бриджидо, който с едно докосване намери Мешка. Той стреля от наказателното поле, но топката мина на метър от гредата. Минута след това при бърза атака за „Берое“ Бриджидо бе изведен зад отбраната и продължи за Педро, той навлезе в пеналта и стреля по диагонала, но не намери целта.

В 14-та минута Бриджидо открадна топката от своята половина и организира бърза атака за зелените. Португалецът изведе Педро, който стреля, но ударът рикошира и излезе в корнер. Педро центрира от ъгловия удар, а Алкан засече с глава, но топката срещна напречната греда, тупна пред гол линията и бе изчистена.

В 21-та минута сед продължителна атака за „Берое“ Бриджидо центрира в пеналта от фланга, а Камбуров засече топката с глава. Ударът обаче мина на метър от гредата. Четири минути по-късно Минчев отправи хубав удар от дистанция, но топката мина на сантиметри от горния страничен стълб.

В 33-та минута Минчев центрира в наказателното поле, където Василев игра с глава, но бе неточен. Минута преди края на първата част Кочилов стреля отлично от пряк свободен удар, но Перниш се прояви със страхотна намеса и изби в корнер.

В 52-та минута Лазаров намери Христов на границата на пеналта и последния стреля по земя, но Перниш улови. Три минути след това гостите откриха резултата. Садула размени подавания с Христов и получи топката на границата на пеналта, след което овладя и стреля. Топката срещна гредата и влезе в мрежата на Перниш – 0:1.

В 67-та минута Котев получи топката на стрелкова позиция и отправи удар, но Перниш се намеси брилянтно. В 74-та минута Минчев центрира опасно от фаул в пеналта, но там куп от играчи се разминаха, а Алкан не успя да отправи добър удар на втора греда.

Пет минути след това Маринов стреля чудесно от дъгата, но Василев спаси. Това бе всичко в срещата и „Берое“ загуби от „Витоша“ с 0:1.