Болтън съкруши новак в Премиършип, Мартин Петров с цял мач

снимка: Guliver/Getty Images

Мартин Петров бе титуляр и изигра цял мач с екипа на Болтън, който съсипа новака в елита Куинс Парк Рейнджърс с 4:0 като гост на „Лофтус Парк". Ентусиазмът на домакините им стигна колкото да се държат достойно през цялото първо полувреме срещу опонентите си, но след почивката се сгромолясаха пред собствената си публика и инкасираха три гола от три точни удара.

Изразителният успех на Болтън временно го класира на първа позиция в класирането след първия кръг на Премиършип.

Първото попадение във вратата на Патрик Кени бе реализирано във втората добавена минута на първата част и именно то пречупи съпротивителните сили на новаците - Гари Кейхил бе безпощаден от 20 метра след пас на Крис Ийгълс и откри резултата - 0:1.

След почивката Даниел Габидон допълнително закопа съотборниците си от КПР с автогол в 67-ата минута, който допринесе за лекия мач оттам нататък за Болтън. Направилият много силен мач Иван Класнич се разписа за 3:0 в 70-ата минута и позволи на привържениците на гостите отрано да почнат да празнуват победата. Именно Класнич асистира за последното попадение в мрежата на Рейнджърс в 80-ата минута, дело на Фабрис Муамба.

В друга среща от кръга днес Блекбърн се препъна у дома си срещу Уулвърхемптън и загуби с 1:2.