
С победа за престиж женският национален отбор приключи допълнителните квалификации за Евробаскет 2009. В Русе, подкрепяни от над 1000 души в зала „Дунав" българките се наложиха инфарктно срещу Германия с 67:66.
България беше без шансове за класиране още преди срещата, тъй като отстъпи в предишните 3 срещи от група А.
Най-резултатна за българския тим тази вечер беше Ноел Куин с 16 точки, Гергана Брънзова добави 15 точки и 9 борби, Зорница Костова се отличи с 11 точки за победата. Леа Мерш наниза 13 точки, Сара Аустман завърши с 10, а Роми Бер и Катя Бавендам се отличиха с по 10 при поражението на Бундестима.
Българките водеха в резултата през целия мач. Едва 5 минути преди края с щурм, германките успяха да наваксат разликата, която на моменти достигаше до 9 т. Гостенките дори поведоха, като в последните решителни минути играта вървеше кош за кош. В крайна сметка Бавендам изпусна последната си стрелба със сирената и България победи.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ