Българка със сребро от турнир по бокс в Чехия

Десислава Лазарова спечели сребърен медал в категория до 75 килограма при жените на големия международен турнир по бокс в чешкия град Усти на Лабе, информира БТА.

Тази вечер във финалната среща в категория до 75 килограма Десислава Лазарова загуби по точки в оспорван мач от европейската шампионка Надежда Торлопова от Русия.

Старши треньорът на българския национален отбор по бокс за жени Павел Сяров участва в турнира в Усти на Лабе с три състезателки.

Стойка Петрова /категория до 51 килогрма/ и Деница Елисеева /категория до 60 килограма/ спечелиха първите си срещи на ринга в Усти на Лабе, но във вторите си мачове загубиха.

В Усти на Лабе участваха и двама боксьори от българския национален отбор, водени от треньора Палми Ранчев.

В първата си среща Елиян Димитров /категория до 60 килограма/ загуби по точки от Йасмиел Толедо Лопес /Куба/ и отпадна от турнира.

Симеон Чамов /категория до 69 килограма/ също загуби по точки в първата си среща от Егидиус Кавалиаускас от Литва и приключи участието си.