България U19 излъга Исландия за ударно начало на евроквалификациите

снимка: bfunion.bg

Младежкият национален отбор на България до 19 години стартира ударно участието си в квалификациите за европейското първенство във Финландия през 2018 година. Селекцията на Ангел Стойков надви с 2:1 Исландия на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен и така записа първи три точки в актива си. Тони Иванов в 77-ата минута и капитанът Станислав Иванов в 83-ата минута бяха точни за "лъвчетата", а Финсон вкара почетното попадение за исландците от дузпа три минути преди края.

Младите "лъвове" са домакини на квалификационната група 8, където са още отборите на Фарьорски острови и Англия, които играят по-късно на "Трейс Арена" в Стара Загора. Следващият мач на България е срещу връстниците им от Фарьорските острови, като при успех те почти сигурно ще си осигурят квота за Елитния кръг още преди мача с Англия.

Исландците щяха да открият резултата, като в 58-ата минута Тригвасон уцели горната греда на Димитър Шейтанов с глава. Влезлият като резерва Тони Иванов обаче поведе играчите на Ангел Стойков с попадение в 77-ата минута. Станислав Иванов проби отляво и намери Тилев, който стреля мощно към вратата. Стражът Стефансон изби, но нямаше отговор на точната добавка от страна на юношата на Лудогорец.

Пет минути по-късно България удвои след красив гол на капитана Станислав Иванов. Той нахлу отляво, финтира Адалстенсон и с хубав удар с левия крак прати топката под гредата. Попадението е негово трето за младежкия отбор на България.

Четири минути преди края Исландия получи право да изпълни дузпа, след като Тригвасон се блъсна в Андреа Христов в наказателното поле. Финсон бе точен от 11 метра, но попадението му не бе нищо повече от почетно.