България ще бори Израел, Черна гора и Холандия за място на Евробаскет 2015

Националният отбор на България ще мери сили с тимовете на Израел, Черна гора и Холандия в квалификациите за Евробаскет 2015.

Днес в Барселона бе теглен жребият за квалификационните групи на Европейския шампионат за мъже в Украйна, а "лъвовете" се паднаха в поток В.

Участниците бяха разделени в седем групи - пет от по четири отбора и две - от по три. Победителите във всяка една от групите, плюс шестте най-добри втори в класирането (общо 13 отбора - бел.ред.) ще се класират за финалите на надпреварата в Украйна.

Датите на квалификациите са 10, 13, 17, 20, 24 и 27-ми август тази година.

Sporta.bg припомня, че 11 отбора вече си осигуриха участие на Европейското първенство по баскетбол. Това са Франция, Литва, Испания, Хърватска, Словения, Украйна, Сърбия, Финландия, Гърция и Турция, които ще участват на световните финали това лято.

Естония също ще бъде на Евробаскет 2015, след като победи спечели предварителната квалификация тази есен. На финала естонците се наложиха именно над България и пратиха родните национали в редовните квалификации.