България се изправя срещу Бразилия в следващата фаза на Мондиал 2013

Мъжкият национален отбор на България попадна в група А от втората фаза на Световното първенство по футбол за бездомни хора, където ще срещне съставите на Бразилия, Босна и Херцеговина, Франция, Унгария и Украйна.

Българите ще играят за местата от 1 до 24 на шампионата, след като завършиха на трета позиция в крайното класиране на групата си от първия етап на турнира.

Националите започнаха отлично участието си в турнира и победиха последователно Южна Корея, Камбоджа и САЩ. Въпреки отличната си игра, днес националите загубиха от световния шампион Чили с 5:10. Българите играха равностойно на силния си съперник и дори поведоха на два пъти в резултата.

Загубата обаче се отрази негативно на състезателите и три часа по-късно те не играха особено успешно срещу състава на Южна Африка. Срещата започна със сериозен натиск на африканците, които поведоха с 3:0 още в първите минути на двубоя. След по-оспорвано второ полувреме България загуби двубоя с 3:8.

Първият мач на България от втората групова фаза ще бъде срещу състава на Босна и Херцеговина в сряда.

Вчерашният ден започна добре за женския национален отбор на страната ни, който победи с 2:0 състава на домакините от Полша и така до голяма степен предопредели класирането си в следващата фаза на Мондиал 2013. Три часа по-късно обаче последва загуба с 0:6 от световния шампион Мексико.

В сряда българките ще играят срещу отборите на Киргистан и Англия, за да оформят крайното класиране в групата.

В следващата фаза на турнира продължават първите четири отбора от групата.