България с шесто и осмо място в турнира "Сабята на Етрополски"

снимка: standartnews.com

Първият отбор на Румъния спечели отборната титла от турнира по фехтовка "Сабята на Етрополски" в София, кръг от Европейската купа за кадети до 17 години.

На финала румънците победиха с 45:39 Гърция. На трето място остана третият отбор на Румъния.

Първият тим на България се класира шести, а на осмо място е вторият ни отбор, уточнява БТА.

В индивидуалната надпревара при кадетките победителка стана Йлгън Сърбан (Турция), която на финала победи Ариана Сакелариу (Гърция) с 15:8 туша. Бронзови медали завоюваха Таврула Димку (Гърция) и Тюгче Коч (Турция). От българките с най-предно класиране са Румяна Караиванова - 14-та и Диляна Теоханова - 15-та. В надпреварата участваха общо 113 фехтовачи от 10 страни - Австрия, Гърция, Израел, Италия, Португалия, Румъния, Сърбия, Турция, Унгария и България.