България с пета победа в Европейската лига

снимка: cev.lu

Женският национален отбор на България по волейбол се наложи над Унгария с 3:1 (21:15, 21:16, 17:21, 21:17) в последния си мач от третия турнир на предварителна група "А" на Европейската лига, който се проведе в румънския град Крайова.

Така възпитаничките на Марчело Абонданца записаха пети успех в тазгодишното издание на надпреварата и продължават да са начело във временното класиране с актив от 18 точки.

Българските волейболистки имаха проблеми само в третия гейм, който загубиха с 21:17, но със стабилна игра в останалата част от мача, не позволиха на съперничките си да помислят за нещо повече от почетна загуба.

Най-полезна за победата бе диагоналът Елица Василева, която завърши двубоя с 14 точки, а Добриана Рабаджиева и Христина Русева добавиха съответно 13 и 11 точки.

Следващият четвърти и последен турнир от груповата фаза на Европейската лига ще се проведе от 4 до 6 юли в Двореца на културата и спорта във Варна.