България с четвърта победа в Европейската лига

снимка: volleyball.bg

България записа четвъртата си победа в Европейската лига по волейбол (жени). В мач от група "А" на турнира българският отбор надигра с 3:1 (25:21, 19:25, 25:21, 25:18) у дома състава на Словения пред близо 200 зрители в зала "Христо Ботев".

Българките прекъснаха серията си от три поредни поражения в Лигата. Селекционерът на дублиращия български тим Иван Петков пусна в титулярния състав Милена Димова, Нася Димитрова, Цветелина Николова, Габриела Цветанова, Симона Димитрова, Гергана Димитрова и либерото Кристин Колчагова.

"Б" съставът на България започна по-добре и спечели първия гейм с 25:21. Въпреки това Словения изравни след 25:19 в своя полза. Третата част беше равностойна, но българките взеха аванс в резултата при 25:21.

Последният гейм завърши при пълно превъзходство на България и 25:18. Българките се поздравиха с успеха за 112 минути, а на двубоя в София присъства селекционерът на първия отбор Владимир Кузюткин.

България има актив от 14 точки на второто място в групата. Утре двата тима отново ще играят един срещу друг, посочва БТА.