България постигна трета поредна победа в Световна лига

снимка: fivb.org

Националният отбор по волейбол на България постигна втора поредна победа по време на гостуванията си на Куба и отново с 3:1 (18:25, 25:20, 26:24, 25:22). Възпитаниците на Пламен Константинов спечелиха отново в четири гейма, а в днешната среща треньорът даде шанс на всички свои ирачи да вземат участие в двубоя. След този успех България вече е с актив от осем точки след четири изиграни срещи.

Следващите два мача за България са две поредни гостувания на Канада.

Срещата започна по-добре за България и сънародниците ни поведоха с 3:0 след две успешни атаки на Красимир Георгиев през центъра и грешка от сервис на Алдо. Кубинците обаче не се стреснаха от силната игра на противника и стигнаха до равенството при 5:5 и дори успяха да вземат първото техническо прекъсване при 8:7. Роландо Сепеда помогна на тима си да поведе с две точки при 10:8 след успешна атака от зона две. Добрата игра на момчетата от Острова на свободата продължи и те стигнаха до втората техническа пауза с преднина от три точки - 16:13. До 20-та точка играчите на Родолфо Санчес успяха да натрупат нова точка аванас и да поведт с 20:16. При 22:17 Пламен Константинов взе първа почивка, опитвайки да разконцентрира отбора на Куба. Окрилени от добрата си игра, домакините спечелиха първия гейм с 25:18 след успесшна атака на Османи Уриарте от зона четири.

Вторият гейм започна равностойно и резултатът бе равен до 6:6, когато след мощна атака на Дани Милушев и контра на Георги Манчев, българите излезнаха напред при 8:6. Добрата игра на "лъвовете" им помогна да увеличават постоянно преднината си и тя стигна пет точки при 16:11 за второто техническо прекъсване. Играта на Дани Милушев не спореше в днешния ден и рапределителят Георги Манчев видя това и го използва. Националният ни състав вървеше към изравняване на резултата и поведе с убедителното 22:15. Логичното се случи минути по-късно и геймът бе на нашата сметка след 25:20.

Третата част започна равностойно като предходната, но този път двата тима се оттеглиха на първото техническо прекъсване при 8:7 за тима на Куба. Втората пауза бе отново за момчетата на Родолфо Санчес, които вече водеха с 16:12, след няколко блокади срещу Дани Милушев и Ники Пенчев. Българите успяха, макар и трудно да настигнат опонента си в резултата, а в последствие и да го изравни след 20-та точка. Двата тима си разменяха точки до 24:24, когато гостите съумяха да направят две поредни и да измъкнат и тази част в своя полза.

В четвъртата част момчетата на Пламен Константинов започнаха по-добре и заслужено се откъснаха в резултата след 10-тата точка. Сепеда и Хименес помогнаха на отбора да поведе с минминалното 12:11, а българите постепенно натрупаха аванс, за да се стиге до 19:13 за "лъвовоете". Сънародниците ни обаче изгубиха преднината си и дори позволиха на домакините да поведат с 22:20. Все пак "трикольрите" успяха да се концентрират до края на гейма и с прекрасна блокада на Станислав Петков срещу Роландо Сепеда бе сложен край на мача между двата отбора.

Треньорът на "трикольорите" Пламен Константинов заложи на: Станислав Петков, Николай Пенчев, Данаил Милушев, Георги Манчев, Красимир Георгиев, Мартин Палийски, Мирослав Иванов - либеро.

Това е второто гостуване за сънародниците ни, като им предстоят още четири. В утрешния ден България ще отлети към Канада, а след това и до Аржентина.