Българите спечелиха осем медала на откритото първенство на Сърбия по джу джицу

Два златни, три сребърни и три бронзови медала завоюваха момчетата от СК Туистед Джу-Джицу /България/ на откритото първенство на Сърбия по джу джицу,което се проведе в Белград.

Дванадесет представители на българския клуб взеха участие в седем категории от надпреварата и представиха блестящо страната в този набиращ все по-голяма популярност спорт.

Първи на татамито излязоха Тодор Бояджиев и Петър Аршинков, които бяха единствените ни представители на бели колани.

Двамата се представиха отлично, като Петър достигна до четвъртфинала след добра игра, а Тодор успя да блесне при своя дебют и да спечели бронзов медал, след като изигра четири динамични срещи. В категория до 82 кг.

Цветозар Пенов отново успя да наложи доминиращата си игра и въпреки скорошната си контузия, извоюва правото си на участие на финала, където се пребори за среброто. След това дойде редът и на техните съотборници, които направиха повече от отлично представяне при сините колани. Петър Пенчев спечели бронз в категория до 64 кг., а Емил Христов бе безапелационен в категория до 70 кг. След като стана първи на бели колани през пролетта в Сърбия и след това спечели два пъти ADCC Bulgaria, той не даде никакви шансове на своите противници и заслужено стана шампион в тази категория. Вторият златен медал беше завоюван от Иво Димитров, който стана абсолютен шампион при сините колани в отворената категория.

За един сребърен и един бронзов медал от своя страна се пребориха и треньорите на Туистед Джу-джицу Владимир Джаркълов и Борислав Кирилов в елитната категория до 76 кг. (лилави/кафяви и черни колани), където те изиграха зрелищни двубои и отново, както и през пролетта липсата на концентрация ги лиши от възможността да се изправят един срещу друг на финала. Сърбия BJJ Open 2013 е един от най-престижните турнири в централна и източна Европа. В него взеха участие над 250 спортисти от 18 държави между които Сърбия, Унгария, Германия, Македония, Румъния, Хърватска, Черна гора, Словения, Австрия и др.