Благо Георгиев и Терек изпуснаха да победят Спартак Москва

Благой Георгиев изигра цял мач и получи жълт картон при равенството 2:2 на неговия Терек като домакин на Спартак Москва в Грозни. Българският национал и неговите съотборници могат обаче сериозно да съжаляват за изпуснатата победа, защото си осигуриха комфортен аванс от два гола още преди почивката, благодарение на попаденията на Асилдаров в 20-ата и бразилеца Маурисио в 35-ата минута.

През второто полувреме обаче съдията сериозно ощети домакините, след като изгони директно техния вратар Сослан Джанаев за „нарушение" срещу острието на Спартак Велитон в 49-ата минута. Ситуацията обаче въобще не изискваше подобни действия от страна на рефера, защото бразилският нападател на столичани изпревари Джанаев с овладяването на топката на границата на наказателното поле, след което просто се блъсна в стража на Терек и имитира, че е бил фаулиран в пеналтерията.

Като резултат на симулацията съдията изгони Джанаев директно и посочи бялата точка. Зад топката, както обикновено, застана Кирил Комбаров и хладнокръвно намали изоставането на отбора, воден от Валери Карпин. В 76-ата минута пък братът на голмайстора - Дмитрий Комбаров центрира на далечната греда, където „кариоката" Ари надскочи бранителя на Амкар Зенге и с глава прати кълбото в мрежата на домакините - 2:2.

Така след 19 кръга тимът на Благой Георгиев се намира на 11-то място в класирането на руската Премиер лига и има актив от 20 точки. Спартак се намира в много деликатна позиция - той е 7-ми с 28 пункта, колкото имат и Кубан и Локомотив. Все пак възпитаниците на Валери Карпин са изиграли мач по-малко до момента и все още могат да се борят за 4-тото място.