Байерн се издъни още на старта (видео)

Баварският колос Байерн Мюнхен стартира по ужасен начин новия сезон в Първа Бундеслига, след като днес най-титулованият немски тим претърпя домакинско поражение с 0:1 от Борусия Мьонхенгладбах в среща от 1-ия кръг на първенството. Единственият гол бе дело на Игор Де Камарго през вторите 45 минути, а домакините така и не намериха път към вратата на госите.

Сред титулярите на старши-треньора Юп Хайнкес попаднаха вратарят Мануел Нойер и холандското крило Ариен Робен, които лекуваха различни проблеми преди началото на срещата и участието им в нея бе последно под въпрос. Френският национал Франк Рибери, който също лекуваше контузия в последно време, остана на резервната скамейка и се появи в игра през втората част, заменяйки Тони Кроос след час игра.

Освен Мануел Нойер, дебют за Байерн в Първа Бундеслига записаха бранителите Рафиня и Жером Боатенг, които попаднаха сред титулярите на баварците. През втората част в игра се появи и нападателят Нилс Петерсен, който също записа дебют за Байерн в Бундеслигата. В халфовата линия Хайнкес заложи на Луис Густаво и Бастиян Швайнщайгер, а квартетът Ариен Робен - Томас Мюлер - Тони Кроос - Марио Гомес трябваше да тормози отбраната на Мьонхенгладбах.

Домакините очаквано стартираха активно двубоя на "Алианц Арена", а гостите от Борусия опитваха всячески да устоят на установения натиск. В 8' пред Байерн се откри и първа възможност за откриване на резултата, когато Марио Гомес стреля с глава след центриране на Боатенг, но в ръцете на вратаря. С течение на времето гостите от Мьонхенгладбах поизнесоха играта, поглеждайки и по-смело към пазената от Нойер врата.

На почивката резултатът остана 0:0, като най-интересното предстоеше през вторите 45 минути на мача. В 54' шансът отново не се усмихна на Марио Гомес, който стреля силно с глава по посока пазената от Тер Щтегер врата, но топката срещна гредата. Минутки след това бе и отменен гол на Борусия, когато реферът видя нарушение срещу Мануел Нойер.

Трибуните на "Алианц Арена" останаха попарени в 62', когато Борусия излезе напред в резултата. Мануел Нойер допусна груба грешка в първия си мач на вратата на Байерн в Първа Бундеслига, позволявайки на Де Камарго да реализира лесно с глава за 0:1. Две минути по-късно Ариен Робен се постара да възстанови равенството, но младият Тер Щтегер отрази чудесно.

До края на двубоя съвсем очаквано баварците се хвърлиха в бурни атаки към вратата на Мьонхенгладбах, но отбраната на гостите отстояваше успешно на натиска. В 77' зрителите на "Алианц Арена" станаха свидетели на още един отменен гол, този път в ущърб на Байерн. Марио Гомес отбеляза след ново спасяване на Щтегер, но страничният рефер вдигна флага си за засада. В последствие обаче се видя, че съдийското решение е изключително спорно, като най-вероятно баварците бяха ощетени в създалата се ситуация.

До края на двубоя Байерн продължи да обсажда вратата на Борусия, а отбраната на гостите бе принудена да удържа на яростния натиск, установен от домакините. Момчетата на треньора Лусиен Фавре обаче удържаха геройски фронта, с което и се поздравиха със страхотна победа още на старта на новия сезон. Юп Хайнкес и Байерн пък получиха сериозен шамар пред собствена публика.