Беззъб ЦСКА с издънка на Армията срещу смел Ботев пред камерна публика

ЦСКА стигна до измъчено 0:0 срещу Ботев на стадион "Българска армия". Пловдивчани имаха по-чисти положения и могат да съжаляват, че не биха като гост "армейците" за пръв път от 1985-а година.

Атаките на "червените" бяха абсолютно безидейни през целия мач, което втрещи и малкото зрители на Армията. Единственият шанс за домакините дойде към края на срещата, когато неразчетено излизане на вратаря Чворович можеше да струва скъпо на "канарчетата".

През първата част Ботев имаше 2 чисти положения, които по чудо не завършиха с гол във вратата на Китанов. ЦСКА буквално оцеля и се оттегли на почивка, която повлия благотворно на тима.

През второто полувреме "армейците" леко живнаха, но недостатъчно, за да стигнат до успеха. Ботев пък се прибра и уплътни свободните пространства.

В крайна сметка нулевото равенство се запази, което е доста изненадващ резултат предвид силния старт на сезона за доамкините. Червен картон в 85-ата минута получи Меледже от Ботев.

Веднага след края на мача помощник-треньорите на ЦСКА се втурнаха към съдията Петър Доровски, за да му искат обяснения за някои отсъждания. Проявата им бе много грозна и се наложи реферът да бяга назад по терена, за да избегне сблъсък.

След спечелената точка ЦСКА е с 42 - на 3 от втория Левски, с който играе Вечно дерби идния уикенд.

Ботев пък събра 28 пункта и е на 4 от бленуваното място в топ 6, където засега се е настанил комфортно хитът Дунав.

Впечатление направи слабата посещаемост на Армията и тихите през голяма част от времето трибуницска Едва около 2-3 хиляди души уважиха класиката ЦСКА-Ботев. Явно доста от феновете на тима не припознават кръстоската между Литекс и Етрополе за свой ЦСКА.