Безпроблемно: Барселона напред за Купата

Барселона проведе добра тренировка тази вечер на “Камп Ноу“, след като в лежерно темпо и без големите си звезди стигна до 3:0 над Картахена и с общ резултат 7:1 се класира за следващата фаза на Купата на Краля, където ще срещне Хетафе.

Първото попадение в срещата падна след много пропуски от страна на футболистите на Тата Мартино, които отправиха цели 14 удара по посока на вратата на своя гост. Едиснтвеното попадение обаче бе дело на Педро в 31', който отбеляза 11-ия си гол за сезона, въпреки че често остава на резервната скамейка.

Забележителна е и статистиката на испанското крило, който има 3 гола от 3 точни удара за Купата на Краля.

След почивката картината на терена не се промени, но Барселона значително намали натиска върху своя съперник, но пък паднаха два гола. Първо Тейо успя да отбележи в 68', а Неймар завърши “резервна“ комбинация на домакините, възползвайки се от хубав пас на Андрес Иниеста за 3:0 в 88'. Това беше и 6-и гол в рамките на само 7 дни за бразилското дете-чудо.

Победата на отбора беше белязана и от завръщането в игра на капитана Карлес Пуйол на “Камп Ноу“. Въпреки че вече записа минути с първия отбор през този сезон, защитникът игра у дома за първи път от 9 месеца насам.

След като стигна до успеха срещу Картахена Барселона запази рекорда си пред декември за Купата на Краля, като каталунците никога не са губили през този месец – 12 победи и 3 равенства.

В същото време това беше победа №92 на отбора без голямата звезда на тима Лионел Меси. Статистиката важи от дебюта му за отбора, като оттогава насам освен 92 победи отборът има 32 равенства и 27 загуби.