Без проблеми за Реал Мадрид срещу Еспаньол в реванша

Реал Мадрид победи Еспаньол с 1:0 и в реванша и без особени проблеми се класира за полуфинал в турнира за Купата на Краля.

Единственото попадение в двубоя на "Сантяго Бернабеу" отбеляза Хесе Родригес още в 7-а минута след прекрасна асистенция на Шаби Алонсо. Това успокои домакините, които миналата седмица спечелиха на "Корнеа Ел Прат" със същия резултат.

Каталунците пък не успяха да сътворят нещо запомнящо се пред Икер Касияс през целия двубой, въпреки многобройните си опити и напуснаха надпреварата.

Така Реал Мадрид постигна седма поредна победа във всички турнири, като в нито една от тях "кралския клуб не е инкасирал гол. В полуфиналите за Купата на Краля мадридчани ще се изправят срещу победителя от двойката Атлетико Мадрид - Атлетик Билбао.

Цели седем промени бе направил наставникът на Реал Мадрид Карло Анчелоти в сравнение с двубоя с Гранда през уикенда. Извън стартовия състав остаха Диего Лопес, Пепе, Марсело, Даниел Карвахал, Гарет Бейл, Лука Модрич и Карим Бензема. На тяхно място тази вечер започнаха Икер Касияс, Алваро Арбелоа, Начо, Фабио Коентрао, Асиер Яраменди, Иско и Хесе Родригес.

Наставникът на Еспаньол Хавиер Агире пък излезе с най-доброто, с което разполагаше, като атаката на каталунците поведоха Серхи Гарсия и Пици.

4061344

Срещата започна под диктовката на Реал Мадирд и още в 7-а минута домакините успяха да излязат напред в резултата. Шаби Алонсо отправи страхотен 30 метров пас към Хесе, който се откъсна от отбраната на Еспаньол и очи в очи с Кико Касия не сгреши за 1:0.

Натискът на "кралския клуб" продължи и Кристиано Роналдо на два пъти пропусна да удвои аванса на своя тим. Първо в 17-а минута португалецът опита хитро да прехвърли излезлият напред Касия, но стражът успя да достигне до топката. Пет минути по-късно многоходова атака на мадридчани изведе новият носител на Златната топка на отлична позиция, но стражът на Еспаньол скъси ъгъла и успя да парира удара.

4061340

Преднината определено подейства успокояващо на футболистите на Карло Анчелоти и те свалиха оборотите. Гостите се възползваха от това и особено след 30-а минута подложиха съперника под напрежение. До някаква кой знае колко голяма опасност пред Икер Касияс обаче не се стигна и на почивката "белия балет" се оттегли с комфортна преднина от 2:0 в общия резултат.

През втората част нещата на терена не се промениха кой знае колко. Гостите нямаха друг избор, освен да потърсят някакъв обрат, но две попадения срещу Реал Мадрид на "Сантяго Бернабеу" изглеждаха като мисия невъзможна. До този момент през сезона двата тима се бяха срещнали вече два пъти, а първите две срещи завършиха именно при резултат 1:0 в полза на столичани.

4061347

В 57-а минута Джон Кордоба не успя да преодолее Касияс останал очи в очи с него, но и да го беше сторил голът нямаше да бъде зачетен заради засата. В 64-а минута отново Кордобам а секунди по-късно и Пици се провалиха в опитите си да сътворят нещо, което да сътвори главоболия на отбраната на домакините.

На практика най-чистото положение за гол пред каталунците се откри в 87-а минута, когато топката достигна до Раул Родригес на далечната греда, но той отигра положението като бранител и би в аут.

4061345

Реал пък нямаше за какво да се напряга през второто полувреме, тъй като вече си бе осигурил класирането на полуфинал. Все пак Кристиано Роналдо получи още две добри възможности да се разпише във вратата на Кико Касия.

В 55-а минута португалецът пробва стража на Еспаньол с коварен удар от дистанция, а в 84-а от няколко метра оплете топката в мрежата, но от външната страна. Факт, който видимо разочарова най-добрия футболист за изминалата година.

Еспаньол дори доигра срещата с човек по-малко, след като в 76-а минута Виктор Санчес получи втори жълт картон за нарушение срещу Шаби Алонсо.

Real Madrid 1-0 Espanyol (Copa del Rey) Highlightsby Goals-Arena