Без напрежение: Маями остават "горещи"

Шампионите Маями Хийт продължават уверено през настоящия сезон, след като тази вечер се разправиха без особени проблеми с Атланта Хоукс, побеждавайки със 104:88 една от най-непредвидимите селекции в НБА през тази кампания.

"Горещите" бяха без Дуейн Уейд в "Американ Еърлайнс Арина", тъй като гардът е почувствал болки в колената след двете поредни срещи на отбора през уикенда. Той ще пътува за Орландо, но все още не се знае дали ще вземе участие в срещата.

Въпреки неговата липса Хийт се справиха отлично в срещата, като Крис Бош и Рей Алън попълниха подобаващо неговата липса, както и Марио Чалмърс.

На полувремето Маями водеха с едва две точки, но именно нисичкият плеймейкър разби защитата на гостите и в началото на втората част вкара три поредни тройки за серия от 9:0, която качи аванса на шампионите до 14 точки. Оттам нататък "горещите" завършиха в стил.

Проблемите на Атланта дойдоха най-вече заради липсата на Пол Милсап, който има проблеми с дясната ръка. В негово отсъствие нямаше кой да поеме нападението на отбора, а защитата на Хийт беше фокусирана върху Хорфорд и Тийг, които завършиха със съответно 12 и 9 точки.

За победителите ЛеБрон Джеймс не бе на обичайното си ниво, но все пак се отчете с 13 точки, 6 борби и 5 асистенции, докато Бош беше най-резултатен с 19. Алън и Чалмарс добавиха съответно 17 и 14, а всички с изключение на Джоел Антъни записаха точков актив за домакините. Така Маями записаха 4-а поредна победа и изостават само от лидера в конференцията Индиана.

В друга интересна среща пропадането на Ню Йорк Никс продължи с пълна сила, след като Детройт Пистънс надигра селекцията на Майк Уудсън с 92:86. След силна игра на Стъки и Дръмнънд след почивката разликата нарасна до 15 точки 10 минути преди края, а Никс не успяха да обърнат.

Дръмънд (16 точки, 11 борби) и Грег Монро (13 точки, 11 борби) записаха дабъл-дабъл, а Джош Смит се отчете с 19 пункта. Отлично включване от пейката направи Родни Стъки, който реализира 21 точки и добави 5 асистенции. Брендън Дженингс имаше проблеми със стомаха по време на мача, но все пак се отчете със 7 завършващи подавания.

Кармело Антъни бе най-резултатен в срещата с 25 точки, но отново имаше слаба вечер при стрелбата. Джей Ар Смит добави 18, но това не донесе успех на гостите, които имаха амбиции за шампионска титла, но в момента са с едва 3 победи и цели 7 загуби.