Сан Антонио поведе на Оклахома във финала на Запад

Отборът на Сан Антонио Спърс се възползва от домакинското предимство в плейофите на Западната конференция от Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), след като победи със 122:105 Оклахома Сити Тъндър и поведе с първия мач в серията.

Така "шпорите" спечелиха за първи път през сезона срещу Тъндър, които взеха четирите двубоя през редовния сезон.

Тим Дънкан поведе тима си с 27 точки при 11/19 в стрелбата, а Ману Джинобили добави 18 пункта за домакините, които имаха петима баскетболисти с двуцифрен актив след сирената.

Кевин Дюран наниза 28 точки за гостите, а Ръсъл Уестбруук добави 25 и седем асистенции. Оклахома Сити обаче пропусна шанс да спечели мача, след като водеше в по-голямата му част, но късен обрат в третата четвъртина смени лидерството за последно.

Защитата на Оклахома Сити страдаше от липсата на Серж Ибака, който обираше повечето борби под коша на тима през плейофите. Той страда от травма в мускул на прасеца, сложила край на неговия сезон.