Бетис изхвърли Рубин от Лига Европа

Последният в испанската Примера дивисион Бетис изненадващо елиминира Рубин (Казан) от 1/16-финалите на Лига Европа, след като го победи на стадион „Централни“ с 2:0 и с общо резултат 3:1 прогресира в следващата фаза на турнира.

Рубин стана известен в Европа със своята изключителна съпротива срещу друг испански отбор – Барселона, като в 4-те си мача няма загуба от каталунския колос. Бетис обаче безапелационно превзе Казан и продължи участието си в надпреварата, въпреки че залага картите си за спасение в Примера дивисион.

Ноно откри резултата в самия край на първото полувреме, а в 64-ата минута основният реализатор на тима Рубен Кастро се разписа за 0:2 и с 8-то си попадение за сезона подпечата класирането на Бетис.

Така Рубин претърпява сериозен шок, след като таеше надежди за далеч по-добро представяне в Лига Европа този сезон. Руснаците бяха убедителни в груповата фаза и спечелиха първото място с 14 точки в мачовете си с Марибор, Зулте (Варегем) и Уигън, но се сгромолясаха още в първата елиминационна фаза.

Бетис може да играе с градския си съперник Севиля на 1/8-финалите, ако другият отбор от Андалусия продължи напред в Лига Европа. Първият мач между Севиля и Марибор завърши 2:2 в словенския град.