Бесен Любо Минчев: Трябваше още на почивката да им вдигна скандал

снимка: ole-bg.com

Старши треньорът на националния отбор за младежи до 20 години Любомир Минчев беше изключително недоволен и разочарован от днешната загуба на неговия тим от Хърватия.

В изключително оспорван двубой от полу8финалите на европейското първенство Дивизия Б България бе надиграна със 79:85 от своя гост, като „лъвчетата" допуснаха обрат, след като водеха през голяма част от двубоя, а разликата достигаше 13 точки.

„Сами сме си виновни за тази загуба", беснееше след последния съдийски сигнал Минчев. „През първите 20 минути на мача хърваните не играха никаква защита, а на нас ни тръгна стрелбата.

„Още в началото на второто полувреме, когата съперникът затегна защитата, си пролича каква е нагласата ни за този мач и ме е яд, че още на почивката не им вдигнах един луд скандал, за да се опомнят.

„Пак казвам, ние сме си виновни, защото не подходихме с нужната концентрация към този двубой", продължи ядосаният Минчев.

Все пак България успя да изпълни една от целите си - „лъвчетата" победиха Полша преди няколко дни, като тази победа ги класира за Дивизия А, където те ще мерят сили с най-силните отбори на Стария континент.