Берое загуби от Миньор в контрола

снимка: beroe1916.com

Берое загуби с 0:1 от Миньор (Перник) във втората контролна среща от лятната подготовка, играна тази вечер на стадион „Септември" в Смолян.

Първото полувреме бе равностойно и за двата отбора. В 18-тата минута беройци имаха възможност за гол чрез Тодор Христов, който стреля към противниковата врата, но топката мина покрай гредата. Най-опасната ситуация пред вратата на зелено-белите дойде в 30-тата минута, когато Искрен Писаров излезе сам срещу стража Теодор Скорчев, но пропусна да отбележи.

Първото полувреме завърши при нулево равенство. След почивката старши-треньорът на „Берое" Ивко Ганчев направи седем смени. На вратата Кирил Акалски влезе на мястото на Теодор Скорчев. На мястото на Жаром Кисонга влезе Брадли Диало. Мирослав Енчев бе заменен от Димитър Везалов, а Владимир Зафиров от Георги Павлов. Стефан Велев замени Алберто Лоузейро, Мартин Райнов Пламен Пенев, а Тодор Христов - Иван Горанов.

Второто полувреме започна с натиск на „Берое". В 50-тата минута Георги Божанов напредна в наказателното поле, финтира защитник на „Миньор" и завърши атаката със силен удар, който бе париран от противниковия вратар.

В 51-та минута бе извършена смяна в отбора на „Берое" и Божанов бе заменен от Здравко Илиев. В 58-та минута последва двойна смяна - Овона бе заменен от Веселин Пенев, а Арчи Фатаки от Георги Андонов. При последната смяна в отбора на зелено-белите Пламен Тенев смени Елиаш да Силва. В 60-тата минута „Берое" имаха шанс за гол.

Иван Горанов проби по лявото крило, шутира, но пропусна да открие резултата. В 76-тата минута нападателят на „Миньор" Джилио Том със силен удар от 24 метра отбеляза и донесе победата за перничани като оформи крайния резултат 0:1.

Стартов състав на „Берое":Теодор Скорчев,Владимир Зафиров, Мирослав Енчев, Веселин Пенев, Жаром Кисонга ,Георги Божанов ,Елиаш Да Силва, Тодор Христов,Пламен Пенев, Алберто Лоузейро, Арчи Фатаки