Берое вече мисли за 1/8-финалите

снимка: beroe.bg

Носителят на Купата на България Берое се класира почти сигурно за 1/8-финалите на турнира, след като днес "зелените" спечелиха без проблеми с 3:0 домакинството си на Видима в първи мач от 1/16-финалната фаза.

Заралии нанизаха три попадения още в първите 50 минути на двубоя, на практика обезмисляйки реванша в Севлиево.

Давид Каядо откри за Берое още в 1', което и даде положителен тон на мача за шампионите.

В 42' везните бяха сериозно наклонени в полза на Берое, след като централният бранител Борислав Стойчев засече центриране на Веселин Пенев и вкара за 2:0.

След почивката Берое окончателно уби интригата за реванша, отбелязвайки и трети гол във вратата на севлиевци. Атанас Зехиров бе точен за крайното 3:0, като заралии вече са съвсем спокойни преди реванша.

До края Берое можеше да отбележи и четвърти гол, но удар на Ронкато срещна гредата.

Лошите новини за Петър Хубчев дойдоха от травмата, която получи националът Венцислав Христов след около половин час игра.