Берое подчини Пирин и изпревари Левски

снимка: БГНЕС

Берое оправда очакванията и победи като домакин Пирин с 3:1 в първия официален мач и на двата тима за 2016 година. „Заралии“ се поздравиха с успеха заслужено и отново дадоха заявка за призово класиране през сезона, докато благоевградчани записаха поражение, което едва ли не е влизало в плановете им.

Венцислав Василев откри резултата в 10-ата минута с глава след центриране от корнер, при което той се извиси на първа греда и разстреля Красимир Костов отблизо. Пирин отказа да играе ролята на пълен аутсайдер в двубоя и стигна до равенството в 24-ата минута, когато Антон Костадинов с отлично центриране отдясно предостави шанс на Даниел Младенов да засече фронтално срещу вратата и да се разпише за 1:1.

Янко Сандански уцели гредата за Пирин в самия край на първата част, когато изпълни пряк свободен удар на левия фланг, но след почивката гостите бяха надиграни от своя по-класен съперник.

Неманя Милисавлевич с фамозен гол от около 20 метра върна аванса на Берое в 63-ата минута и едва тогава „орлетата“ започнаха да поглеждат към вратата на домакините. След няколко пропуснати положения, които не бяха стопроцентови, се стигна до трети гол в мрежата на Краси Костов – в 79-ата минута резервата Исмаил Иса наказа отблизо неособено умела намеса на вратаря на Пирин и се разписа за пети път през сезона.

Берое има 33 точки и временно излиза на втора позиция в класирането, изпреварвайки Левски с 2 пункта. Пирин остава на осма позиция с 15, като продължава да има само 1 повече от реално последния Монтана.