Берое обърна Етър за половин час, "болярите" с дежавю (ВИДЕО)

снимка: beroe.bg

Берое осъществи пълен обрат срещу Етър и надви "болярите" с 2:1 в двубой от 22-ия кръг на Първа професионална лига, игран в Стара Загора. По този начин отборът на Александър Томаш затвърди добрия старт на пролетния дял, след като миналия кръг надви с 4:1 Черно море като гост. Етър пък преживя малко дежавю, след като преди седмица изпусна аванс от 3 гола срещу Септември и завърши наравно. Сега обаче тимът на Красимир Балъков не удържа мотивираните старозагорци.

Георги Сърмов даде аванс на гостите в началото на мача, но до края на полувремето Берое осъществи обрата с голове на Иван Бандаловски и Педро Еуженио.

Двубоят започна вихрено за домакините, които можеха да открият резултата още в 4-ата минута. Тогава Матеус Леони получи пас в наказателното поле и стреля мощно по земя, но Гргич показа рефлекс и отрази първата опасна възможност в мача.

Етър се стабилизира и успя да отговори на предизвикателството по най-добрия възможен начин. Димо Атанасов центрира от корнер в 12-ата минута, кълбото стигна до Венци Василев, а той подаде към Георги Сърмов. Капитанът се озова на чиста позиция и прониза Душан Перниш за 1:0.

След това Камбуров опита на два пъти да прониже вратата на Етър, но безуспешно. Така се стигна до 29-ата минута, в която Карачанаков центрира опасно от пряк свободен удар, а Иван Бандаловски надскочи защитата на „болярите“ и изравни след страхотен удар с глава.

Това попадение даде трамплин на старозагорци, които успяха да осъществят пълен обрат още до края на полувремето. В първата минута от добавеното време Педро Еуженио разигра няколко бранители на гостите на дъгата на наказателното поле и с мощен удар закова топката в долния десен ъгъл на Гргич. Това бе 4-и гол в последните 2 мача за Еуженио, който наказа Черно море с хеттрик миналия кръг.

Веднага след почивката Берое можеше да дръпне напред с още едно попадение. Гргич обаче блесна с невероятно спасяване. Цонев комбинира с Карачанаков, който веднага центрира, но стражът изби, след което последва удар с глава на Камбуров и вратарят отново се намеси по отличен начин.

В 62-ата съдията можеше да свири дузпа за гостите, но замълча. Играч на Етър отправи опасен удар, след което топката се отби в ръката на Иван Иванов, но реферът даде знак играта да продължи. Това се оказа последната опасна възможност в срещата и така Берое взе трите точки.

Старозагорци са на 4-о място в елита с 40 точки, като с този успех се доближиха само на 2 пункта от третия Левски. „Сините“ обаче са с мач по-малко и по-късно днес гостуват на Септември. За Етър това се оказа 3-и мач без победа. Тимът на Красимир Балъков е 12-и в подреждането с 19 точки.